Przedszkole Miejskie Nr 1 im. Krasnala Hałabały
Strona głowna  /  Aktualności  /  Uwaga! Uwaga! List od Przewodniczącej Rady Rodziców!
Uwaga! Uwaga! List od Przewodniczącej Rady Rodziców!
data dodania: 2018-02-15 23:35:34

Drodzy Rodzice;

 

Zwracam się do Was jako przewodnicząca Rady Rodziców z ważnym apelem.

Wybrana głosami Waszych przedstawicieli piastuję tę odpowiedzialną - a przecież sprawowaną SPOŁECZNIE funkcję - już trzeci rok.

 

O ile dwa pierwsze lata upłynęły pod znakiem Waszego zaangażowania i bezproblemowo realizowanych rodzicielskich inicjatyw, bieżący rok z jakiegoś powodu jest szczególnie trudny. Trochę jakby energia siadła, jakby wyczerpały się zasoby Waszej – cierpliwości? Wolnego czasu? Ochoty do wspólnych działań? A może po prostu osoby dotychczas aktywne oczekują, że we wspólne prace włączą się rodzice dotychczas mniej zaangażowani?

 

Postanowiłam więc przypomnieć Wam, a także Waszym przedstawicielom w Radzie Rodziców (i trochę także sobie) CO właściwie robimy,  a przede wszystkim – PO CO to robimy. I dlaczego warto, byśmy robili to dalej. Bo bez Waszej pomocy, bez Waszego „ekstra” wsparcia będzie to po prostu niemożliwe.

 

Na wywieszonych na korytarzach plakatach możecie przeczytać o niektórych z dotychczas zrealizowanych działań. Pomyślcie: wszystkie one pochłonęły czas, energię, pomysłowość i czasem ogromny wysiłek Rodziców, ale wszystkie przyniosły realne korzyści – tak, zgadliście – dzieciom! Waszym dzieciom. Czy chcecie, by wasze pociechy w dalszym ciągu miały szansę na coś „ekstra”? 

 

Jeśli tak - nie odmawiajcie, gdy w imieniu Rady prosimy Was o dwie godziny Waszego czasu podczas sprzedaży na kiermaszu. Albo o upieczenie ciasta. Albo o dyżur podczas Dnia Dziecka. Pamiętajcie, że my sami, członkowie Rady, także pracujemy zawodowo, mamy domowe obowiązki, bywamy zmęczeni. Że czasem – zwyczajnie nam się nie chce. Ale wiemy, że nikt za nas nie wychodzi pieniędzy u sponsorów, nikt nie zorganizuje dla naszych dzieci festynu, nie zakupi dodatkowego sprzętu, zabawek czy wyposażenia placu zabaw.  

 

Bardzo Was proszę, drodzy Rodzice: pomagajcie nam. Czekamy na Waszą energię, a także na Wasze pomysły, uwagi i sugestie, które możecie zgłaszać poprzez Trójki Rodzicielskie, bezpośrednio do mnie lub anonimowo, poprzez skrzynkę kontaktową którą będzie uruchamiona właśnie w tym celu (znajdziecie ją w nowej części przedszkola). 

 

Z góry dziękuję za zrozumienie i – mam nadzieję – do zobaczenia.

 

 

 

Z poważaniem

Joanna Śliwa

Przewodnicząca Rady RodzicówKomentarze
Dodaj komentarz
Imię i Nazwisko
Adres e-mail
Komentarz
Wpisz słowo komputer