Przedszkole Miejskie Nr 1 im. Krasnala Hałabały
Strona głowna  /  Gr. Jeżyki
Gr. Jeżyki
 
  
 

 

 
 
" JEŻYKI "
 
 
Oddział 6-latków
 
  
DZIEĆMI OPIEKUJĄ SIĘ:
 
Bogusława Kościukiewicz - nauczyciel dyplomowany 
Marcelina Czachurska - nauczyciel kontraktowy
Dorota Biała - pomoc nauczyciela
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

WRZESIEŃ

 

Witamy po wakacjach.

 

W poniedziałek 03.09.2018r. spotkaliśmy się w nowej sali w budynku Szkoły Podstawowej nr2 w Łobzie. W tym dniu powitaliśmy dwoje nowych kolegów: Amelkę i Filipa. Przyjęliśmy ich bardzo serdecznie i mamy nadzieję, że dobrze się z nami czują.

Już w pierwszym dniu poznaliśmy pomieszczenia szkolne przeznaczone dla przedszkolaków. Najbardziej spodobała się nam stołówka. Czujemy się tam jak w "kawiarni".

 

 

Wróciliśmy do przedszkola po wakacjach z nowym zapasem sił do pracy i zabawy. Na szczęście słońce nie przestało świecić. Dlatego dużo czasu nadal spędzamy na dworze.

 

 

20 września po raz kolejny obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Przy dźwiękach dziecięcej muzyki kolorowym korowodem pomaszerowaliśmy na skwer koło fontanny. Tam spotkaliśmy się z włodarzami miasta. Po powrocie, w ogrodzie przedszkolnym pomagaliśmy w sadzeniu Drzewa Pamięci. Finałem tego wspaniałego dnia był słodki poczęstunek.

 

 

21 września 2018r. wspólnie z „Zajączkami” wzięliśmy udział w IV Sportowo – Integracyjnej Imprezie Regionalnej TĘCZOWA OLIMPIADA 2018, która odbyła się w Drawsku Pomorskim. Głównym organizatorem było Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Radość z życia” w Gudowie.

 

 

Olimpiadę rozpoczęła rozgrzewka, w której wzięły udział wszystkie dzieciaki, i te młodsze, i te starsze.

 

 

Potem krótki teatrzyk, a następnie pierwsze konkurencje sportowe. Walczyliśmy fair play i bardzo dobrze się bawiliśmy.

 

 

Na zakończenie udekorowano nas medalami. I jeszcze wspólne zdjęcie.

 

DZIĘKUJEMY ZA ZAPROSZENIE.

 

Zgodnie z wieloletnią tradycją we wrześniu powitaliśmy jesień. To bardzo piękna i kolorowa pora roku. Były występy młodszych kolegów oraz spotkanie z panią Jesienią, która miała dla nas zagadki i zadania do wykonania.
Jeżyki ozdabiały kamienie techniką decoupage.

 

 

Wrześniowy koncert Pro Musica nosił tytuł „Smerfny bal w szmaragdowej dolinie”. Poznaliśmy bliżej i usłyszeliśmy na żywo muzykę płynącą ze skrzypiec, altówki i wiolonczeli.

 

 

Jak co roku „Jeżyki” dołączyły do akcji „Sprzątania Świata”.

 

 

Podczas wakacji swoje 6 urodziny obchodzili Oliwia i Hubert. Złożyliśmy im spóźnione, ale szczere życzenia.

 

 

Zapraszamy do oglądania naszych zdjęć w galerii „We wrześniu u Jeżyków”.

 

 
 
 

PAŹDZIERNIK

 

11 października „Jeżyki” uczestniczyły w zajęciach pod hasłem „Bezpieczeństwa uczę się z kolejowym ABC” zorganizowanych przez Urząd Transportu Kolejowego w Warszawie.

 

Podczas zajęć dzieci utrwaliły swoją wiedzę na temat zasad bezpiecznego zachowania się w pociągu, na dworcu, na peronie i przejeździe kolejowym. Podczas zabaw „Jeżyki” dowiedziały się jakie znaki drogowe stawiane są przed przejazdami kolejowymi. Przypomniały sobie również numery alarmowe. Na zakończenie zajęć każdy uczestnik otrzymał zestaw bezpiecznego podróżnika.

 

 

Jesień to ogromne bogactwo warzyw i owoców. Wykorzystywaliśmy w pracy i zabawie okazy przyniesione przez dzieci i zgromadzone w kąciku przyrody.

 

 

    Na zajęciach plastycznych robiliśmy własne. Kontury owoców wyklejaliśmy małymi kawałkami bibuły.                           

 

 

Jabłka zrobiliśmy z końcówek butelek plastikowych.

 

 

Owocowe szaszłyki były przepyszne.

 

 

W ramach współpracy z panią Lidią Lalak-Szawiel odbyły się dwie niezwykle ciekawe wycieczki, podczas których poznawaliśmy tajemnice naszego miasta. Pierwsza to quest, który rozpoczął się od budynku PCPR przy ul. Bema 27,

 

 

a zakończył przy kościele w Łobzie.

 

 

Szliśmy tuż przy dawnych murach obronnych naszego miasta. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy i zobaczyliśmy między innymi niewielki fragment tychże murów.

 

 

Następna wycieczka to wyprawa na Wzgórze Rolanda.

 

 

Dzielnie wspięliśmy się na sam szczyt. Po drodze była piękna brama,

 

 

kamień z wilkiem

 

 

i wiele innych ciekawych rzeczy.

 

 

Opowieści pani Lidii zapierały dech w piersiach.

Odwiedziliśmy również słynną „patelnię”. Zatrzymaliśmy się przy kamieniu prof. Otto Puchsteina

 

 

oraz Lapidarium.

 

 

Dziękujemy pani Lidii za bardzo ciekawe spotkania i z niecierpliwością czekamy na następne.

 

Nasza polska Pyza niedawno poznawała Łobez. Teraz dołączył do niej Acim (serbski bohater bajkowy) i już jako 6-latki pokazaliśmy im źródło naszej pięknej rzeki Wisły (Baranią Górę i miasto Wisłę) oraz zabraliśmy ich do Zakopanego.

Razem z Pyzą i Acim

 

 

poznawaliśmy region górski, jak również najbardziej znane i najpiękniejsze miejsca w okolicy Zakopanego. Wsłuchiwaliśmy się w mowę górali, słuchaliśmy góralskiej muzyki. Próbowaliśmy śpiewać, a nawet postanowiliśmy zatańczyć „Zbójnickiego”. Całkiem nieźle nam to wyszło, tym bardziej że mieliśmy na sobie elementy strojów góralskich a w rękach ciupagi.

 

 

 Narysowanie Pyzy i Acim to sama przyjemność, a wykonanie góralskiego stroju też nie było zbyt trudne.

 

 

Na zakończenie realizacji tego tematu odwiedziliśmy kącik „Dzieci Świata” i na mapie wędrówek Pyzy zaznaczyliśmy Zakopane.

 

 

Dziękujemy mamusi Gabrysia za przepiękną Pyzę.

 

 

W październiki wzięliśmy udział w uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

 

„Jeżyki” uwielbiają język angielski. Dwa razy w tygodniu spotykamy się z panią Agnieszką.

 

 

W październiku swoje szóste urodziny obchodził Marek. Ponieważ u "Jeżyków" był akurat „góralski dzień” Marek zamiast korony miał na głowie góralski kapelusz.

 

 

Zapraszamy do oglądania naszych zdjęć w galerii „Październik u Jeżyków”.

 

 

 

LISTOPAD

 

„PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA” – pod tym hasłem przebiegał początek listopada u „Jeżyków”. Zorganizowaliśmy wystawę przedmiotów i urządzeń, których dawno temu używali dziadkowie i pradziadkowie naszych rodziców. Zgromadziliśmy bardzo wiele ciekawych przedmiotów. Były między innymi: tary do prania, pralka „Frania”, żelazko na węgiel, adapter, młynki do kawy i pieprzu, hebel, stare pieniądze i wiele, wiele innych.

 

 

9 listopada odbyła się w naszym przedszkolu uroczysta akademia z okazji 100 Rocznicy Odzyskania  Niepodległości. Na scenie zaprezentowały się wszystkie grupy, nawet te najmłodsze. „Jeżyki” zaśpiewały piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem” i zatańczyły do tej piosenki taniec z flagami. O godzinie 11.11 cała społeczność przedszkola zaśpiewała cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”.

 

 

Ten sam program artystyczny przedstawiliśmy podczas koncertu dla byłych pracowników przedszkola. Mamy nadzieję, że się podobało.

 

 

Na naszej scenie zaprezentowała się łobeska kapela „Łobuziacy”. Wysłuchaliśmy kilku wspaniałych piosenek ludowych, poznaliśmy stroje łowickie (bo w takich wystąpili). Bardzo dobrze się bawiliśmy. DZIĘKUJEMY!

 

 

Z okazji Dnia Jeża, który obchodziliśmy w tym roku 14 listopada „Jeżyki” postanowiły zorganizować kwestę na rzecz „Jeżarni” – Szczecińskiego Pogotowia dla Jeży. W organizacji tego przedsięwzięcia pomogła nam mama Lucjana, pani Joanna Sienkiewicz. Dla potencjalnych ofiarodawców przygotowaliśmy ulotki informacyjne,

 

 

 jeżyki z kartonu, „jeżykowe” naklejki, za które dziękujemy mamusi Ksawerego, oraz ciasteczka, które upiekła mamusia Lucjana. Z maskotkami jeżyków w dłoni i okrzykiem „Pomóż chorym jeżom” wyruszyliśmy ulicami naszego miasta zachęcać mieszkańców do pomocy tym zagrożonym wyginięciem, sympatycznym zwierzątkom.

Odwiedziliśmy Urząd Miejski w Łobzie i pana burmistrza Piotra Ćwikłę,

 

 

Starostwo powiatowe w Łobzie i starostę pana Pawła Marka oraz innych pracowników tychże urzędów.

 

 

 

Byliśmy również w głównym budynku Przedszkola Miejskiego nr 1 im. Krasnala Hałabały w Łobzie.

 

 

Na specjalne zaproszenie odwiedziliśmy grupę „Misiów” i „Motylków”.

 

 

Byliśmy również w Nadleśnictwie Łobez,

 

 

Powiatowym Inspektoracie  Weterynarii

 

 

oraz w sklepie, w którym pracuje mamusia naszej koleżanki Marysi. Wszędzie bardzo miło nas przyjmowano, nie szczędzono miłych słów oraz datków do puszki.

WSZYSTKIM OFIARODAWCOM BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

Po komisyjnym przeliczeniu zawartości puszek okazało się, że zebraliśmy aż 822,04zł.

 

 

Przeszło to nasze najśmielsze oczekiwania. Jeszcze raz wszystkim dziękujemy!. Cała suma została przekazana JEŻARNI SZCZECIN.

Na zakończenie tego miłego dnia zajadaliśmy się „jeżykowym” tortem.

 

 

19 listopada wspólnie z „Zajączkami” wybraliśmy się na wycieczkę do fabryki bombek „Glass-Color” oraz Manufaktury Słodyczy „Cuksik” w Koszalinie. W fabryce bombek poznaliśmy kolejne etapy produkcji bombek choinkowych. Mieliśmy możliwość wypróbowania naszych zdolności plastycznych podczas samodzielnego dekorowania bombek. Między innymi one będą zdobiły choinkę w naszej sali.  Na choinkach w domu znajdą zapewne swoje miejsce bombki z naszym imieniem, które dostaliśmy .

 

 

W fabryce słodyczy obserwowaliśmy jak gorący karmel zamienia się w masę, z której powstają nie tylko piękne, kolorowe, ale również pachnące lizaki i cukierki. Każdy z nas własnoręcznie zrobił sobie lizaka.

 

 

W tym roku, podobnie jak w kilku poprzednich, w listopadzie był kolorowy tydzień. Tym razem przebiegał pod hasłem postaci bajkowych: zielony – Smok Wawelski, biały – Koziołek Matołek, czerwony – Bolek i Lolek, żółty – Miś Uszatek.

 

 

Piętek był naszym „niebieskim dniem” - symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane.

 

 

Ostatni dzień kolorowego tygodnia to oczywiście pokaz mody, tym razem pod hasłem „Bohaterowie polskich bajek”. Naszą grupę reprezentowała Kaja, która przebrała się za wróbelka Ćwirka, oraz Lucjan, który był Smokiem Wawelskim. Dziękujemy rodzicom za przepiękne stroje i gratulujemy pomysłowości!.

 

 

W listopadzie swoje 6 urodziny obchodzili Jaś i Filip.

 

 

Zapraszamy do oglądania naszych zdjęć w galerii: „Listopad u Jeżyków”.

 

 


Ostatnia aktualizacja: 2018-12-16