Przedszkole Miejskie Nr 1 im. Krasnala Hałabały
Strona głowna  /  Rada Rodziców
Rada Rodziców

DRODZY RODZICE

                         

 

No i kolejny bardzo pracowity ale i bardzo owocny rok szkolny 2017/2018 za nami. Dlatego postanowiliśmy przypomnieć Wam o działaniach i inicjatywach Rady Rodziców z mijającego roku. Trochę tego było!

 

Ale zacznijmy od początku:

 

-           podczas obchodów Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka oficjalnie otworzyliśmy wiatę edukacyjną zakupioną przez Radę Rodziców w roku szkolnym 2016/2017. Zaproszeni goście podczas tej uroczystości posadzili pierwsze drzewka owocowe zakupione, również przez Radę Rodziców do przedszkolnego ogrodu.

 

 

 

-     z okazji Dnia Edukacji Narodowej złożyliśmy wszystkim pracownikom naszego przedszkola życzenia i wręczyliśmy różyczki.

 

 

 

-           jak co roku przygotowaliśmy uroczyste spotkanie z Mikołajem, który wszystkim naszym pociechom przyniósł prezenty.

 

 

 

-           zorganizowaliśmy kiermasze: bożonarodzeniowy i wielkanocny. Dochód ze sprzedaży ciast pieczonych przez Rodziców oraz ozdób wykonanych przed Dzieci, Panie Nauczycielki i Rodziców przeznaczyliśmy na zakup drugiej już wiaty edukacyjnej, która stanęła na przedszkolnym placu zabaw.

 

 

 

-           urządziliśmy na terenie przedszkolnego ogrodu obchody Dnia Dziecka. Huczna oprawa święta naszych pociech stają się Hałabałkową tradycją! Wśród prezentów od Rady Rodziców znalazły się nowe zabawki i sprzęt – m.in. maszyna do fontanny czekoladowej, 16 dużych zestawów muzycznych, domki i karmniki do „restauracji dla motyli”. Były „stacje” z malowaniem buziek, malowanie rączkami po ścianie budynku, puszczanie gigantycznych baniek, układanie klocków, zawody i zabawy zręcznościowe oraz wiele innych. Główną atrakcją była prawdziwa wata cukrowa, popcorn, lody, no i oczywiście słodka czekolada płynąca prosto z fontanny. Cudowny czas umilała muzyka puszczana przez jednego z tatusiów, zawodowego DJa – Macieja Sienkiewicza, który uczył nasze maluszki swojego zawodu. W tym roku nasz Dzień Dziecka uświetnili goście: strażacy, którzy prezentowali przedszkolakom sprzęt, wóz strażacki oraz swoje stroje, których używają podczas swojej pracy, przybyli do nas, również uczniowie z Zespołu Szkół w Łobzie by pokazać różne eksperymenty oraz zajęcia z pierwszej pomocy.

 

 

 

-           podczas obchodów Dnia Dziecka została oficjalnie otwarta druga wiata edukacyjna zakupiona przez Radę Rodziców. Zaproszeni goście podczas otwarcia wręczyli przedstawicielom wszystkich grup przedszkolnych duże zestawy muzyczne, aby nasze pociechy mogły rozwijać swoje muzyczne talenty.

 

 

W organizację oraz prowadzenie Dnia Dziecka, podobnie jak w inne inicjatywy Rady Rodziców, zaangażowało się wielu spośród Państwa, za co raz jeszcze dziękujemy. Mamy nadzieję, że udaje nam się coraz lepiej realizować jeden z naszych celów, jakim jest integracja Rodziców, Dzieci oraz Kadry przedszkola.

-           zorganizowaliśmy sprzedaż toreb ekologicznych. Dochód został przekazany na zakup kwiatów i bylin do ogrodu przedszkolnego

 

 

 

-           pod koniec roku wraz z kadrą przedszkola pożegnaliśmy nasze Małe Hałabałki - a może już nie takie małe - które opuszczały mury przedszkola aby zacząć naukę w szkole. Na nową drogę dzieci otrzymały od nas pierwszą przedszkolną publikację pt. „ Podróże z Hałabałą”. Życzymy im wszystkim raz jeszcze POWODZENIA!

 

 

 

Wszelkie nasze działania finansowane są ze składek rodzicielskich oraz datków sponsorów, które przez cały rok Rada Rodziców stara się pozyskiwać.

 

Dodatkowo pozyskujemy środki z Urzędu Miejskiego w Łobzie. W tym roku uzyskaliśmy z tego źródła 4.000 zł na zakup i instalację drewnianej wiaty edukacyjnej. Całkowity jej koszt to 10.000, z czego pozostałe 6.000 zł przekazała Rada Rodziców (z datków sponsorów i ze sprzedaży ciast i ozdób).

 

W tym miejscu bardzo dziękuję firmie USŁUGI STOLARSKIE MARCIN KOWALCZUK z Łobza za przygotowanie oraz postawienie drugiej już pięknej i bardzo funkcjonalnej wiaty edukacyjnej.

 

 

Bardzo chciałam podziękować całej tegorocznej Radzie Rodziców oraz wszystkim pozostałym Rodzicom, na których pomoc mogliśmy zawsze liczyć.

 

               Bardzo dziękuję jeszcze raz wszystkim Sponsorom za ich hojność oraz wielkie serce dla innych. W tym roku wspomogli nas: burmistrz Piotr Ćwikła, starosta Paweł Marek, Przedsiębiorstwo „Nowamyl” ,Młyn nad Starą Regą Tarnowo, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Jutrzenka”, firma SEC Łobez, firma GMK Łobez, firma POL-MAR, firma Tympol, firma Melody Grzegorz Moskal, firma Agromarket, firma Eko – Farb, Gazeta Nowy Tygodnik Łobeski, firma Malwa Sklep Ogrodniczy, Pani Magdalena Chwiałek, Zakład Ogólnobudowlany Tomasz Śliwa oraz osoby, które chciały pozostać anonimowe. 

 

Nasza praca nie byłaby możliwa, gdyby nie Dyrekcja, Nauczyciele oraz cała Kadra przedszkola, którzy zawsze nam pomagali i nas wspierali. Jeszcze raz bardzo dziękuję za owocną współpracę, świetną atmosferę i za to wszystko, co wspólnie zrobiliśmy dla Małych Hałabałków.

 

Zachęcam do śledzenia i przyłączania się do nas na Facebook’u – Rada Rodziców „Hałabałki” Łobez.

 

No i życzę POWODZENIA przyszłorocznej Radzie.

 

Przewodnicząca Rady Rodziców

 

Joanna Śliwa


Ostatnia aktualizacja: 2018-09-20