Przedszkole Miejskie Nr 1 im. Krasnala Hałabały
Strona głowna  /  Gr. Pszczółki
Gr. Pszczółki
 
 
 
 
  
 
 
 
 "PSZCZÓŁKI"
  
 
DZIEĆMI OPIEKUJĄ SIĘ:
 
mgr Małgorzata Kopaczewska - nauczyciel dyplomowany
mgr Paulina Dziemitko - nauczyciel kontraktowy
Paulina Korżak - nauczyciel kontraktowy /wspomagający/
 Justyna Woźniak - pomoc nauczyciela
 
 
 
 
 

Serdecznie witamy naszych przedszkolaków i ich rodziców po wakacyjnej przerwie. Mamy nadzieje, ze wypoczęci i z uśmiechem na twarzy wracacie w nasze przedszkolne progi i jesteście gotowi do nowych wyzwań i ciekawych przygód.

 

WRZESIEŃ

Kończy się pierwszy miesiąc naszych spotkań w przedszkolu. Za nami pierwsze powitania i pożegnania ,pierwsze piosenki  ,tańce i wspólne zabawy.

  

  

 

15 września  obchodziliśmy "  Międzynarodowy Dzień Kropki" jest to święto kreatywności , odwagi i zabawy.

 

  

  

 

,, Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 września zbliża się, od najmłodszego aż po starszaka wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka’’

  

  

Przypomnieliśmy sobie zasady zachowania w naszej grupie ,aby było bezpiecznie i radośnie.  Poznaliśmy przepisy ruchu drogowego i dowiedzieliśmy się jak bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni. Podczas odwiedzin Pana Policjanat mogliśmy utrwalić nasze wiadomości na pobliskim skrzyżowaniu.

  

   

Nie zabrakło także prezentów... otrzymaliśmy nowe kamizelki odblaskowe.

JESZCZE RAZ ... DZIĘKUJEMY!!!

 

Przyszła do nas piękna kolorowa Polska Jesień. Pogoda pozwoliła nam na prace w ogrodzie przedszkolnnym  i pielęgnacje ścieżki sensorycznej. Dzieci mogły cieszyć się bezpośrednim  kontaktem z materiałem przyrodniczym.

  

  

  

 
Jak co roku dbając o naszą planete  wzieliśmy udział w  akcji : Sprzątania Świata"
 
  
 
W poszukiwaniu darów , jakie przyniosła Nam Pani Jesień wyblariśmy się na wycieczkę do parku miejskiego.
 
  
    

 

W tym roku bierzemy udział w projektach:

"Mały Miś w świecie wielkiej literatury"
 
"Uczymu Dzieci Programować"
 
 
"Piękna Nasza Polska Cała"
 
 
 
PAŹDZIERNIK

2 października obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu; „Dzień humoru dzisiaj mamy, więc uśmiechy przesyłamy” z takim hasłem i uśmiechem na twarzy dzieci z grupy „Pszczółki” obchodziły dzień uśmiechu. W tym dniu przedszkolaki musiały przez cały dzień utrzymać wspaniały humor i uśmiech na twarzy. Tym uśmiechem zarażały swoich kolegów i wszystkich pracowników przedszkola. Wspaniałą atrakcją dla dzieci w tym dniu, była fotobudka. Dzieci mogły same  wybrać sobie kreację do zdjęcia.

 

 

15 października braliśmy udział w Światowym Dniu Mycia Rąk. Celem corocznej akcji jest uświadomienie dzieciom jak duże znaczenie dla zdrowia i życia ma prawidłowa higiena, która może uchronić przed rozwojem infekcji i chorób. Wspólnie z misiem Stefanem utrwalaliśmy technikę prawidłowego mycia rąk.

 

    

    

 

Nasze Pszczółki brały udział w tygodniu kodowania i programowania, czyli CodeWeek 2020. Dzieci bawiły się fantastycznie, ale również kształtowały kompetencje miękkie, rozwijały logiczne algorytmiczne myślenie oraz kreatywność. Wspólnie wykonaliśmy 20 zadań konkursowych w EUROPEJSKIM ŚWIECIE PROGRAMOWANIA.

 

  

  

  

  

    

  

 

W dalszym ciągu realizujemy projekt „ Mały Miś w świecie wielkiej literatury” i zachęcamy dzieci do sięgania po książkę.

  

  

 

C.d.  jesiennych porządków w ogrodzie przedszkolnym.

  

  

  

  

Zachęcamy do oglądania naszych zdjęć w galerii :) 

 

 


Ostatnia aktualizacja: 2020-11-08