Przedszkole Miejskie Nr 1 im. Krasnala Hałabały
Strona głowna  /  Gr. Motylki
Gr. Motylki
 
 
" MOTYLKI "
 
DZIEĆMI OPIEKUJĄ SIĘ :
mgr Kamilla Bieniasz - nauczyciel dyplomowany
mgr Marta Don - nauczyciel stażysta
Justyna Tarnowa - pomoc nauczyciela
 
 
 
 

SIERPIEŃ - WRZESIEŃ
Podczas, gdy większość dzieci korzystała jeszcze z wakacyjnych uciech i wyjazdów, w grupie Motylków odbywały się spotkania adaptacyjne. Na przedszkolaków czekały panie: Marta, Justyna i Kamila oraz mnóstwo niespodzianek: odnowiona sala dziecięca, nowe ustawienie mebli, atrakcyjne zabawki oraz różnorodne zabawy integracyjne.

20 września wspólnie z dziećmi w naszym kraju, obchodziliśmy V edycję Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. Z kolorowymi balonikami, radosnym śpiewem ,maszerowaliśmy w barwnym korowodzie. Obwieszczaliśmy mieszkańcom Łobza,że Hałabałki swoje święto mają. A na skwerku, przy fontannie, spotkaliśmy sie z włodarzami naszej miejscowości .Dostojnie wygłosilismy okolicznoścowy wiersz  i cieszylismy się na widok baloników unoszących się do chmur.Po powrocie do przedszkola, delektowalismy się pyszną cukrową watą,z apetytem zjadaliśmy popcorn, przygotowany przez nasze panie .

Niezbyt chętnie żegnaliśmy wyjatkowo ciepłe i słoneczne lato. Ale nadszedł czas powitać nową porę roku. I dlatego pewnego poranka zgromadziliśmy się na  podwórku przedszkolnym.Po obejrzeniu programu artystycznego, przygotowanego przez dzieci z grup:Tygryski,Liski oraz Wiewiórki ,zajęliśmy miejsca w altanie edukacyjnej.Tam ,szare smutne kamienie zamieniliśmy na kolorowe podarunki dla pani Jesieni

Urodziny w przedszkolu,to bardzo ważna chwila w życiu każdego malucha.W motylkowym oddziale szczególnie je celebrujemy.Przeprowadzamy wywiad z jubilatem,poznając jego upodobania,zamiłowania lub zainteresowania.Wspólnie wykonujemy urodzinową książeczkę,a nastepnie każdy osobiście składa życzenia.

We wrześniu swoje święto obchodzili: Zuzia ,Maciuś,Alinka, Alan i Kornelka

PAŹDZIERNIK

Na początku  miesiąca,wspólnie z przedszkolakami z grupy"Tygryski"pojechaliśmy autobusem do Drawska Pomorskiego.W kinie "Drawa", z wielkim zainteresowaniem obejrzeliśmy bajkę pt;"Mała Stopa" Jej treść pobudziła nas do rozmów na temat takich wartości,jak:dobro,prawda ,piękno.Pełni wrażeń i z zapasem nowych ofert filmowych wróciliśmy do Łobza

 

W październiku królowała złota polska jesień.Z przyjemnością wyruszaliśmy na spacery,przechadzki i wycieczki.Ogrzewani jesiennymi promieniami podziwialiśmy liście mieniące sie różnymi kolorami.Piękne wybarwione owoce w ogrodach, parkach i sadach.Słuchaliśmy niepowtarzalnej muzyki ,którą dyrygował psotny wietrzyk.Żegnaliśmy odlatujące ptaki.

Z każdej wyprawy przynosiliśmy skarby przyrody.

Czy policzyć nam się uda?-Taki eksperyment to nie nuda!

Patrzę,dotykam ,wącham,smakuję-wszystkimi zmysłami eksperymentuję

Zainspirowani ,nie tylko obrazami natury,ale także muzyką poważną, przystąpiliśmy do wyrażania swoich emocji związanych z jesienią.Na koniec zorganizowaliśmy wystawę swoich prac plastycznych,która zachwyciła naszych Rodziców

Lubimy organizować sobie czas swobodnej zabawy.Wówczas lepiej się poznajemy,rozwijamy upodobania i zainteresowania,sprawdzamy swoje możliwości.

 

Chętnie oddajemy się muzykowaniu.Pomimo tego ,że  dysponujemy zestawem instrumentów perkusyjnych (za które serdeczne dziękujemy RADZIE RODZICÓW},postanowiliśmy poszerzyć asortyment .

I okazało się,  

że improwizowanie na samodzielnie stworzonych daje więcej radości i zadowolenia.

 

Zgodnie z urodzinowym kalendarzem,w październiku świętowali:MARTYNKA i MARCEL


LISTOPAD

Motylki bardzo rzetelnie przygotowywały się do obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.Poznały legendę o Lechu,Czechu i Rusie.Rozmawiały o symbolach narodowych.Odwiedziły lokalne miejsca historyczne.Uczestniczyły w spotkaniu z kapelą ludową "Łobuziacy"

A na uroczystej Akademii z okazji Święta Polski zatańczyły krakowiaka. W przepięknych strojach ludowych,które pani Marta wypożyczyła z Łobeskiego Domu Kultury.9 listopada, punktualnie o godzinie 11.11 ,wspólne ze wszystkimi małymi i dużymi Hałabałkami dumnie zaśpiewały cztery zwrotki hymnu polskiego.Razem z  Jeżykami i Zajączkami stworzyły

wystawę,która przybliżyła dzieciom i dorosłym świat techniki naszych dziadków,babć i prababć.

Serdeczne dziękujemy mamusi:Kornelci ,Zuzi ,Majeczki,Maciusia,Szymona,Ignasia, Macieja,Alana i Lenki za dostarczone eksponaty.

 

Najwięcej radości dostarczyło motylkom zajęcie kulinarne z udziałem zaproszonego gościa. Pierożki wykonane według PRZEPISU BABCI ALANKA ,były tak wyborne i smaczne, 

 że niektóre dzieci kilkakrotnie prosiły o dokładkę.BABCI IRENCE serdecznie dziękujemy za przybycie i instrukcje na polskie pierogi,pospolicie zwane "ruskimi ".

 

Choć serduszka  mamy małe,chętnie innym pomagamy.Tym razem, pieniążki,które uzyskaliśmy ze sprzedaży kasztanów(za ich zbiórkę-serdecznie dziękujemy RODZICOM) przeznaczyliśmy

na akcję organizowaną przez naszych przedszkolnych rówieśników.

 

Uczestniczyliśmy w Koncercie dla Byłych Pracowników Przedszkoli.Zaśpiewaliśmy patriotyczną piosenkę"Orzeł Biały" oraz zaprezentowaliśmy "Chodzonego"

 

Co słychać w lesie? Spotkanie w grupie z panią leśnik,Joanną Litwa -Stępień,gdzie dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek o lesie.Dowiedzieliśmy sie także,jakie zwierzątka mieszkają w tym środowisku przyrodniczym,czym można je karmić podczas zimy  oraz w jakich miejscach zostawiać pożywienie.

Motylki wzięły udział w konkursie na najlepszą pracę naszego Nieśmiałka

 

 

W ramach projektu"Mali Przyjaciele",razem z Pyzą i Acimem odwiedziliśmy Kraków.

Poznaliśmy najważniejsze zabytki dawnej stolicy Polski,zamieniliśmy sie w małych trębaczy.Razem z dzielnym szewczykiem Kubą próbowalismy pokonać groźnego smoka

wawelskiego.

.

Serdecznie dziękujemy mamusi: Zuzi,Kornelci,Lenki,Julki i Maciusia B. za wzbogacenie  kącika tematycznego, a babci Alanka za wykonanie kukiełki Acima -postaci wiodącej współpracującego z nami serbskiego  przedszkola.

 

Kolorowy Tydzień obchodziiśmy pod hasłem "Bohaterowie Polskich Bajek"

Poprzez literaturę, przekaz multimedialny poznawaliśmy przygody postaci dobranocek,które kształtowały pokolenia naszych babć i dziadków. Na zajęciach artystycznech każdy chciał stworzyć sympatycznego Filemona,groźnego Smoka Wawelskiego czy poszukującego przygód Koziołka Matołka.

Kolorystyczne akcenty towarzyszyły nam w  różnorodnych zabawach i podczas posiłków.

A w Bajkowym Pokazie wystąpili:Maciuś A, Alinka, Kornelka i Zuzia

RODZICOM serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w przygotowanie strojów 

 

W listopadzie swoje urodzinowe święto obchodzili:Aleks,Błażej  i Maciuś B.

 

 

GRUDZIEŃ

Motylki,jak większość dzieci ,z niecierpliwością wyczekiwały grudniowego gościa.Już od samego rana wypatrywały między chmurkami czerwonego ubrania.A na dźwięk dzwonków i gromkie"HO,HO,HO, radowały się wesoło.

 

W grudniu, w towarzystwie chłopców i dziewczynek z grupy "Tygryski" wyruszyliśmy do odległego Polanowa/koło Koszalina/.Celem wyprawy była Fabryka Bombek. Z zaciekawieniem i podziwem poznawaliśmy kolejne etapy powstawania  zjawiskowych ozdób bożonarodzeniowego drzewka.Potem ,każdy przedszkolak starannie i dokładnie malował swoją bombkę,aby po powrocie  zawieścić ją w domku,  na choince.

 

Pragniemy serdecznie podziękować Rodzicom za pomoc w organizację Świątecznego Kiermaszu.A w szczególności :mamusi Lenki, Zuzi i Marcelka D. za przepyszne ciasta, 

 mamusi Alanka za stroiki  i ozdoby. Jak również babciuni Alanka za przesympatyczne skrzaty

 

Z bożonarodzeniowymi życzeniami udaliśmy się do zaprzyjaxnionego banku.

 

Wspólne zabawy z rodzicami przynoszą wiele radości , zadowolenia.A stworzone "dzieła" zawsze stają się powodem do dumy ,zarówno dla dziecka jak  i dorosłego.

 

 

STYCZEŃ

W karnawale,w karnawale są prywatki,i są bale.

Każdy bawił się wspaniale,jak co roku  w karnawale.

 

 


Ostatnia aktualizacja: 2019-02-12