Przedszkole Miejskie Nr 1 im. Krasnala Hałabały
Strona głowna  /  Gr. Motylki
Gr. Motylki
 
 
" MOTYLKI "
 
DZIEĆMI OPIEKUJĄ SIĘ :
 mgr Kamilla Bieniasz  - nauczyciel dyplomowany
mgr Marta Don - nauczyciel stażysta
Justyna Tarnowa - pomoc nauczyciela
 
 
 
 

SIERPIEŃ - WRZESIEŃ
Podczas, gdy większość dzieci korzystała jeszcze z wakacyjnych uciech i wyjazdów, w grupie Motylków odbywały się spotkania adaptacyjne. Na przedszkolaków czekały panie: Marta, Justyna i Kamila oraz mnóstwo niespodzianek: odnowiona sala dziecięca, nowe ustawienie mebli, atrakcyjne zabawki oraz różnorodne zabawy integracyjne.

20 września wspólnie z dziećmi w naszym kraju, obchodziliśmy V edycję Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. Z kolorowymi balonikami, radosnym śpiewem ,maszerowaliśmy w barwnym korowodzie. Obwieszczaliśmy mieszkańcom Łobza,że Hałabałki swoje święto mają. A na skwerku, przy fontannie, spotkaliśmy sie z włodarzami naszej miejscowości .Dostojnie wygłosilismy okolicznoścowy wiersz  i cieszylismy się na widok baloników unoszących się do chmur.Po powrocie do przedszkola, delektowalismy się pyszną cukrową watą,z apetytem zjadaliśmy popcorn, przygotowany przez nasze panie .

Niezbyt chętnie żegnaliśmy wyjatkowo ciepłe i słoneczne lato. Ale nadszedł czas powitać nową porę roku. I dlatego pewnego poranka zgromadziliśmy się na  podwórku przedszkolnym.Po obejrzeniu programu artystycznego, przygotowanego przez dzieci z grup:Tygryski,Liski oraz Wiewiórki ,zajęliśmy miejsca w altanie edukacyjnej.Tam ,szare smutne kamienie zamieniliśmy na kolorowe podarunki dla pani Jesieni

Urodziny w przedszkolu,to bardzo ważna chwila w życiu każdego malucha.W motylkowym oddziale szczególnie je celebrujemy.Przeprowadzamy wywiad z jubilatem,poznając jego upodobania,zamiłowania lub zainteresowania.Wspólnie wykonujemy urodzinową książeczkę,a nastepnie każdy osobiście składa życzenia.

We wrześniu swoje święto obchodzili: Zuzia ,Maciuś,Alinka, Alan i Kornelka

Październik

Na początku  miesiąca,wspólnie z przedszkolakami z grupy"Tygryski"pojechaliśmy autobusem do Drawska Pomorskiego.W kinie "Drawa", z wielkim zainteresowaniem obejrzeliśmy bajkę pt;"Mała Stopa" Jej treść pobudziła nas do rozmów na temat takich wartości,jak:dobro,prawda ,piękno.Pełni wrażeń i z zapasem nowych ofert filmowych wróciliśmy do Łobza

 

W październiku królowała złota polska jesień.Z przyjemnością wyruszaliśmy na spacery,przechadzki i wycieczki.Ogrzewani jesiennymi promieniami podziwialiśmy liście mieniące sie różnymi kolorami.Piękne wybarwione owoce w ogrodach, parkach i sadach.Słuchaliśmy niepowtarzalnej muzyki ,którą dyrygował psotny wietrzyk.Żegnaliśmy odlatujące ptaki.

Z każdej wyprawy przynosiliśmy skarby przyrody.

Czy policzyć nam się uda?-Taki eksperyment to nie nuda!

Patrzę,dotykam ,wącham,smakuję-wszystkimi zmysłami eksperymentuję

Zainspirowani ,nie tylko obrazami natury,ale także muzyką poważną, przystąpiliśmy do wyrażania swoich emocji związanych z jesienią.Na koniec zorganizowaliśmy wystawę swoich prac plastycznych,która zachwyciła naszych Rodziców

Lubimy organizować sobie czas swobodnej zabawy.Wówczas lepiej się poznajemy,rozwijamy upodobania i zainteresowania,sprawdzamy swoje możliwości.

 

Chętnie oddajemy się muzykowaniu.Pomimo tego ,że  dysponujemy zestawem instrumentów perkusyjnych (za które serdeczne dziękujemy RADZIE RODZICÓW},postanowiliśmy poszerzyć asortyment .

I okazało się,  

że improwizowanie na samodzielnie stworzonych daje więcej radości i zadowolenia.

 

Zgodnie z urodzinowym kalendarzem,w październiku świętowali:MARTYNKA i MARCEL


 

 

 


Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08