Przedszkole Miejskie Nr 1 im. Krasnala Hałabały
Strona głowna  /  Gr. Motylki
Gr. Motylki
 
 
" MOTYLKI "
 
DZIEĆMI OPIEKUJĄ SIĘ :
 mgr Kamilla Bieniasz  - nauczyciel dyplomowany
Karolina Wawrzkiewicz - pomoc nauczyciela
 
 
 
 
 
Motylkową grupę tworzą dzieci ,które mają po 5 lub 6 lat. Część  mieszka w Łobzie,a znaczna grupa dojeżdża  z okolicznych miejscowości.Zanim wszyscy się wzajemnie poznaliśmy,niektóre dzieci wraz z rodzicami i opiekunami uczestniczyły w sierpniowych spotkaniach adaptacyjnych .Były one szczególnie ważne dla tych,którzy po raz pierwszy przekroczyli próg Hałabałkowego przedszkola.
 
 
Kolejny raz uczestniczyliśmy w ogólnopolskiej akcji sprzątania świata.W tym roku przebiegała pod hasłem"Nie ma śmieci ,są surowce".A my zadbaliśmy o czystość na ulicy Spokojnej .
 
 
 
 
 
Pierwszym, bardzo ważnym świętem, w którym uczestniczyliśmy były obchody VI Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. Po krótkiej części artystycznej ,przygotowanej przez rówieśników z grupy "Biedronki, staliśmy się świadkami otwarcia altany ogrodowej. Następnie z barwnymi balonikami, z muzyką i śpiewem ruszyliśmy  wesołym korowodem.Wzbudzaliśmy zainteresowanie wśród mieszkańców Łobza. Po powrocie, pani dyrektor wręczyła  certyfikat potwierdzający nasze zaangażowanie. A potem z radością  skorzystaliśmy z mega słodkiej niespodzianki. 
 
 
 
Panią Jesień przywitaliśmy owocowymi  szaszłyczkami. Nie tylko urozmaiciły nasze, drugie śniadanie, ale dostarczyły satysfakcji i zadowolenia z samodzielnego przygotowania .
 
 
Pewnego wrześniowego dnia, wzięliśmy udział w  uroczystości"Jesienią,jesienią,powitanie jesieni kreda i farbą". Siostry pani jesieni przygotowały mnóstwo niespodzianek. Były zagadki, wierszyki, tańce i dla poszczególnych grup ...zadania do wykonania. Naszym celem była przemiana smutnych kamieni w kolorowe grzybki. Do tego działania nie trzeba było nikogo namawiać. A wyczarowane muchomorki i prawdziwki wzbogaciły hałabałkowy  wernisaż. 
 
 
 
 
 
 
We wszystkich formach aktywności angażujemy swój potencjał oraz zaciekawienie elementami otoczenia.
 
 
 
 
 
 
 
Bezpieczeństwo ważna sprawa ,a dla dzieci to ... również zabawa.
Sprawdzianem naszych wiadomości  ,stało się spotkanie z funkcjonariuszami policji,za które serdecznie dziękujemy.Wycieczka na skrzyżowanie pozwoliła na praktyczne ćwiczenia w dostosowaniu się do zasad ruchu drogowego,utrwalenie wybranych znaków  drogowych oraz znaczenia sygnałów świetlnych.
 
 
 
 

Całą grupą wystąpiliśmy na Jesiennym Koncercie dla byłych pracowników przedszkoli.Nasi rodzice zadbali o warzywno-owocową aranżację piosenki pt"Ogórek".Dzięki temu było wesoło ,kolorowo i bardzo przebojowo.

Kochani Rodzice , tak jak my,spisaliście się na szóstkę!!!
 
 
 

Na naszej motylkowej rabatce posadziliśmy nowe ,kwiatowe cebulki.Pewnie za paa...rę miesięcy zamienią się w barwny dywan.A my ,już dzisiaj dziękujemy mamusi:Olgi, Anastazji , Lenki O. ,Lenki N .,Stasia, Michaela,

Ksawerego ,Bartka,Mai M.,Haneczki,Majeczki W. za wzbogacenie bazy przyrodniczej do zabaw badawczo-obserwacyjnych.
 
 
 
 
 
 
 
Poszukiwanie i zbieranie liści według podanego kodu,zabawy z wiatrem i powietrzem,odkrywanie grzybów na przedszkolnym podwórku,wywoływanie liściowego deszczu oraz malowanie,stemplowanie ,wyklejanie ,wyszywanie -to fragmenty jesiennych klimatów.
 
 
Swój udział w obradach Optymistycznego Sejmu poprzedziliśmy rozmowami,dzieleniem się doświadczeniami na temat takich zagadnień,jak:czym są multimedia?,rodzaje multimediów.Zastanawialiśmy się nad zagrożeniami oraz dobrodziejstwami płynącymi z multimediów. Próbowaliśmy sprecyzować zasady właściwego korzystania z tych nowoczesnych środków komunikacji.Z wielką powagą i znaczną świadomością zagłosowaliśmy za  ustawą pt. "Przedszkolak w świecie multimediów".
 
 
 
 
 
Spotkanie z właścicielką psa,mamusią naszego kolegi -Marcelka K. ,stało się świetną okazją do dzielenia się wiedzą na temat tego ,jak należy opiekować się pupilami,jak należy zachowywać się w kontaktach z nieznanymi zwierzętami.Wielką radość przedszkolakom sprawiła również wizyta w sklepie zoologicznym oraz modelowanie z plasteliny posiadanego lub wymarzonego zwierzaczka.
 
 
Wspólnie z rówieśnikami z grupy "Biedronki"odbyliśmy wycieczkę autokarową do Drawska Pomorskiego Zaoferowano nam pełen zestaw kinomana,czyli :dobry film,specyficzna atmosfera,smak i zapach popcornu.Główni bohaterzy,sympatyczne Emotki potwierdziły wartość przyjaźni ,wzajemnej pomocy.Wzbogaciliśmy także słownictwo związane z literką E.
 
 
 
 
 

W naszej grupie jest dwóch Maćków.Mama młodszego chłopca pracuje w łobeskiej Szkole Podstawowej nr 2.Z wielkim zaciekawieniem udaliśmy się do jej pracowni.Czekała na nas z niezwykłymi  propozycjami.A my bawiąc się odkrywaliśmy różne dziedziny matematyki.

 
Tatuś drugiego Macieja  zaprosił nas do miejsca,gdzie realizuje swoje pasje zawodowe .Przewodnikiem  był pan Piotr-kierownik piekarni.Oprowadzając, przybliżył cały cykl"od ziarenka do bochenka"Ale największą frajdą stało się wyrabianie chleba pod czujnym okiem taty dumnego Maciusia.

 

 
 
 
 
 
 
 

W ostatnim tygodniu listopada,było u nas bardzo kolorowo i me...ga zdrowo! A wszystko za sprawą Kolorowego Tygodnia,którego hasło brzmiało;"Odżywiaj się zdrowo,by żyć kolorowo,więc proszę cię ,jedz warzywa i owoce"Codzienne odbywały się zajęcia kulinarne.Ze świeżych warzyw i owoców przygotowaliśmy czerwone koreczki , koktajlowe przekąski,zielone kanapeczki  ,jogurt bananowo-cytrynowy ,sok marchewkowo-pomarańczowy,rzodkiewkowe chrupaki. .Na zakończenie pracowitego tygodnia odbył się owocowo-warzywny Pokaz Mody

Serdecznie dziękujemy wszystkim  Rodzicom za dostarczanie witaminek.Dodatkowe podziękowania przesyłamy mamusi Anastazji P., MIchaela Ż.,Lenki N. za przygotowanie strojów.Szczególne słowa uznania kierujemy w stronę tych ,którzy zadbali o niepowtarzalność przebrania dla swojego dziecka. Własnoręcznie uszyte,uwzględnione aspekty recyklingowe,spełniły najwyższe wymogi ekologii.
 
 
Motylki niejednokrotnie odczuły,że sprawianie radości innym dostarcza dużo przyjemności.Tym razem postanowiły pomóc Świętemu Mikołajowi. Z pomocą swoich pań wykonały butelkowe rozśmieszaczki. Pani Ania W. przekazała je dzieciom,które ten mikołajkowy czas będą zmuszone spędzać w jednym ze szczecińskich szpitali(fot.1)
 
 
 
 
Od samego rana każdy przedszkolak skupiony był na nasłuchiwaniu dzwoneczków i charakterystycznego głosu.A potem króciutki bezzdech i oczy pełne radości.Były rozmowy ,piosenki , wspólny fitness z Mikołajem ,obdarowywanie się upominkami i gorące deklaracje.
 
 
 
Od początku grudnia przygotowaliśmy świąteczne dekoracje.Mamusia Bartusia G. upiekła pachnące miodem i imbirem pierniczki.Nam pozostało tylko pięknie je udekorować i czekać na wigilijny poczęstunek.
 
 
 
Z bożonarodzeniowymi życzeniami i aniołkowymi upominkami udaliśmy się do pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Łobzie.
 

 

 

 

 

 

W okresie Świąt Bożego Narodzenia wszystkie dzieci czekają na spełnienie swoich marzeń.Z niecierpliwością wypatrują  pierwszej gwiazdki , prezentów pod choinką. Mocno przeżywają grupowe spotkania opłatkowe.

 

 

 

Motylki przystąpiły do projektu literacko -plastycznego pt. "Hałabały opowieści różne".Lenka Sz. wraz ze swoją mamusia i ciocią Elą opisała i zilustrowała niezwykłe przygody szczeniaczków:Nicponia i Róży.Natomiast Adaś B. jest autorem opowiadań pt:"Jesienna Kraina,Bałwanek" .O  oprawę plastyczną zadbała  mamusia chłopca .

Dzieciom i dorosłym gorąco dziękujemy za twórczość!

 

 

 
 
 
 
 
 

Ostatnia aktualizacja: 2018-01-22