Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Przedszkole Miejskie Nr 1 im. Krasnala Hałabały
Strona głowna  /  Zielona Flaga
Zielona Flaga

LCAE

 

 

 

Rok Szkolny 2016/2017

W tym roku nadal pozostajemy w temacie Zdrowej Żywności oraz Bioróżnorodności Zapraszamy do Galerii ukazującej, co się działo u nas w tym roku.

Nasze przedszkole od lat bierze udział we wrześniowej akcji Sprzątanie Świata - więc i w tym roku dzielnie walczyliśmy o czystą Ziemię.

Październik była dla nas bardzo aktywny - braliśmy udział w dwóch dużych imprezach Sportowych - W Igrzyskach Przedszkolaka zorganizowanych przez Szkołę Podstawową nr 2 .

 

 oraz w Tęczowej Olimpiadzie w Drawsku Pomorskim.

 

Zdrowo jemy i sami sobie szykujemy.

Przedszkolaki przyniosły swoje ulubione owoce i stworzyły z nich przepyszne i zdrowe sałatki.

Aby uniknąć marnowania jedzenia - dzieci przynosiły tylko takie owoce, które lubią. Dzięki temu talerze po owocowych smakołykach były puściuteńkie.

Owocowa rewolucja ogarnęła całe przedszkole i każdy miał inny pomysł na wykorzystanie jesiennych smakołyków.

 

                                                                          

 

Aby nasze menu było pełnowartościowe i zdrowe musimy wiedzieć co jeść.

Taką wiedzę rozszerzamy na spotkaniach z Panią Izabelą Niedziela.

Wspólnie tworzymy i układamy Piramidę Żywienia pod bacznym okiem eksperta.

Jak już napełniliśmy nasze brzuchy samymi zdrowymi owowcami i warzywami, no to nadszedł czas na jesienną wycieczkę do lasu, na spotkanie z Panem leśniczym, który opowiadał nam wiele ciekawych rzeczy. Zajęcia w terenie są fascynujące, moglibyśmy cały czas spędzać w lesie.

 

 

 

 

Panowie Leśniczy odwiedzili niektóre grupy w ich salach, w przedszkolu. To były bardzo pouczające spotkania, na których dużo się dowiedzieliśmy, a popołudniu pewnie wyruszymy z rodzicami do lasu poszukać wiewiórki.

Dzięki wspaniałej współpracy z Radą Rodziców, w naszym ogrodzie przedszkolnym pojawiło sie mnóstwo nowych roślinek -ozdobnych krzewów i drzew różnego gatunku.

Jesienią interesuje nas wszystko, co dzieje się w przyrodzie - zaglądamy do ogrodu przedszkolnego, aby tam bliżej przyjrzeć się otaczającej nas przyrodzie. Do naszego ogrodu zawitał jeżyk oraz goniliśmy po podwórku wiewióreczkę, a na naszych drzewach pojawiają się rożne gatunki ptaków.

 

Aby wiosna była tak kolorowa, jak nasza kochana jesień, posadziliśmy mnóstwo cebulek kwiatowych. Dzięki temu wiosna przywita nas kolorowo. Dzięki współpracy z Urzędem Miejskim nasze przedszkole brało również udział w "Krokusowej Rewolucji" - w Parku Miejskim Łobzie.

 

  Jesienne dary to nie tylko owoce, ale mnóstwo zdrowych i wartościowych warzyw,

których nie mogło zabraknąć na naszych stołach - a wiadomo

najlepiej smakuje, to co sami przygotujemy.

Warzywa to najlepszy dodatek do zdrowych kanapek:-)

Nastała zima. Czas pomyśleć o naszych latających przyjaciołach zza okna. Dołożylismy wszelkich starań, aby zimową porą nie zabrakło im pożywienia i w naszym ogrodzie przedszkolnym zawisło mnóstwo kulek z zirnami dla ptaków.

Cały rok dbamy o to, aby jedzenia marnowało sie jak najmniej, więc z wielkim apetytem zjadamy wszystkie posiłki przygotowane przez nasze panie kucharki. Najbardziej lubimy śniadania w formie szwedzkiego stołu, wtedy to my sami wybieramy z czym najlepiej smakują nam kanapeczki...i uwierzcie nam z tych śniadań nie zostają nawet okruszki:-)

Zimową pora "Biedroneczki" wybrały się do Nadleśnictwa Łobez. Tam pracownicy opowiadali nam jak radzą sobie zwierzęta zimą, jak możemy im pomóc w ten zimny okres. Wiemy też już jakie gatunki zwierząt zamieszkują nasze pobliskie lasy. Najfajniejsze było jednak pozostawianie tropów na śniegu - jeteśmy małymi tropicielami. Na weekend na pewno wybierzemy się z rodzcami do lasu, aby tam poszukać śladów na zimowej pierzynce - będziemy rodzinką tropicieli.

Wiosna sie zbliża do nas wielkimi krokami, a my robimy wszystko aby ją godnie przywitać. W naszych salach pojawiło sie mnóstwo doniczek z wysianymi ziołami, zasadzonymi kwiatkami oraz założylismy swoja własna hodowlę kiełków - smacznych i zdrowych dodatków do śniadaniowych kanapeczek. Mniammm.

 

Wow...tak cudownie prezentują się nasze krokusy, które jesienią sadziliśmy wspólnie z mieszkańcami Łobza.

W naszym przedszkolu, w jednej z grup zamieszkały małe pływające rybki. Grupa "Biedronki" postawiła w swojej sali akwarium .

Braliśmy aktywny udział w powstawaniu tego małego podwodnego świata.

Nasza sala jest wyjątkowa bo mieszkają w niej nasi mali przyjaciele.

Wybraliśmy się również do sklepu aby zakupić potrzebne produkty do utrzymania akwarium w sali.

Mieliśmy okazję obejrzeć wszystkie zwierzątka, które "mieszkają" w sklepie zoologicznym.

Bedzięmy codziennie dbać o  pływających mieszkańców naszej sali.

W okolicach naszego przedszkola jest mnóstwo miejsca aby bacznie obserwować przyrodę. Spacerujemy po działkach, pobliskim polu oraz bacznie przyglądamy sie zmianom, jakie zachodzą w naszym przedszkolnym ogrodzie.

Niestety na naszych spacerach zauważyliśmy także śmieci, ale nasze Panie szybko sie tym zajęły - przedszkolny eko patrol zrobił z tym porządek.

Czuć że wiosna już blisko, za naszymi przedszkolnymi oknami często widzimy ptaszki, które odwiedzają pobliskie drzewa..

Coraz więcej słońca za naszymi oknami, więc czas przyjrzeć sie z bliska roślinkom i zwierzątkom odwiedzającym nasz cudowny ogród.

 

Zobaczcie jak niepowtarzalnie prezentują sie nasze wiosenne kwiaty, opłaciła sie nasza praca jesienią, aby teraz móc podziwiać takie kolorowe cudowne rośliny.

W naszym ogrodzie nie tylko jest kolorowo od różnych kwiatów i roślin, robi sie w nim również niezwykle wyjątkowo, gdy odwiedzają nas nasi czworonośni przyjaciele.To było niepowtarzalne przeżycie dla naszych najmłodszych.

Wracając do przedszkolnych sal czekają na nas smakołyki, między innymi owocowe smoothie dla każdego. MMMmmhhh to jest pycha.

Z okazji obchodów Dnia Ziemi zaprosiliśmy do nas przyrodnika z regionu. Pan Marek Piotrowicz jest  laureatem Smoka Powiatu Łobeskiego w Kategori Kultura i Sztuka 2017.

Jest między innymi współautorem albumu zatytułowanego "Zachodniopomorskie perły przyrody", a także autorem filmu przyrodniczego zatytułowanego

"Księga", nagrodzonego w 2010 r. na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Ekologicznych w Nowogardzie "Ekofilm".

To było dla nas super spotkanie, Pan tak ciekawie opowiadał o przyrodzie, że wiosenny spacer na łono natury dziś będzie obowiązkowym punktem dnia.

Kolejnym etapem naszych działań w ramach obchodów Dnia Ziemi był Kiermasz Eko Toreb, wykonanych przez naszych wspaniałych rodziców. Wszytkie torby były niepowtarzalne i wyjatkowe. Dochód ze sprzedaży został przekazany na zakup kwiatów do doniczek oraz do naszego przedszkolnego ogrodu.

W naszych salach odbywało sie mnóstwo zajęć dydaktycznych, które przybliżały nam tematykę ekologi. Segregowaliśmy w zabawie śmieci, tworzyliśmy plakaty oraz projektowaliśmy Eko kodeksy.

Eko Kodeksy tworzyliśmy w dwóch kategoriach tematycznych:"Etapy rozwoju roślin " oraz "Nie marnujemy - przetwarzamy"

Końcowym punktem w ramach działań z okazji Dnia Ziemi 2017 był program artystyczny przygotowany przez 6 latki.

Przedstawiliśmy krótką scenkę nt. tego jak czuje się nasza Pani Ziemia gdy jest zaśmiecana i brudna. Na szczęście każdy przedszkolak doskonale wie, jak należy dbać o naszą wspaniałą planetę.

Przy okazji spotkania Pani dyrektor wręczyła przedszkolakom nagrody za swtorzenie eko kodeksów, które tak cudownie zdobią nasz przedszkolny hol.

A na koniec, "Eko-Biedronki" zdobyły Honorowy Tytuł "Przyjaciół Zwierząt" zarówno dla siebie, jak i dla całego naszego przedszkola, w Ogólnopolskim Projekcie "Przyjaciel Zwierząt". Nagrody otrzymały również dzieci wraz z rodzicami, które wzięły udział w Konkursie literacko - plastycznym "Mój Przyjaciel - Zwierz": Jaś, Maja, Ola i Gabrysia. GRATULUJEMY!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Ostatnia aktualizacja: 2021-09-02