Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Przedszkole Miejskie Nr 1 im. Krasnala Hałabały
Strona głowna  /  Klub Szkół UNICEF
Klub Szkół UNICEF

 

Witamy w zakładce Przedszkolnego Klubu UNICEF:)

 

Przedszkole Miejskie im. Krasnala Hałabały w Łobzie zostało przyjęte do grona klubowiczów w marcu 2016r. Zgłaszając swój udział w  Klubie, zobowiązaliśmy się przestrzegać Regulaminu Klubu oraz wyraziliśmy chęć propagowania wrażliwości społecznej i idei niesienia pomocy najbardziej potrzebującym.

 

Serdecznie zapraszamy do współpracy - POMÓŻ NAM POMAGAĆ!

 

Wszelkie informacje dotyczące organizacji humanitarnej UNICEF oraz inicjatywy edukacyjnej, jaką jest Klub Szkół UNICEF znajdziecie Państwo na stronie Stowarzyszenia UNICEF:

 

http://Klub Szkół UNICEF | UNICEF Polska – pomagamy dzieciom

 

 

 

 

 

Zachęcamy do śledzenia bieżących inicjatyw i działań podejmowanych przez naszą placówkę w ramach Przedszkolnego Klubu UNICEF oraz do zapoznania się z historią naszego Klubu zamieszczoną w archiwum poniżej: 2015/2016, 2016/2017, 2017/2018, 2018/2019 i 2019/2020.

 

Więcej informacji o naszym udziale w akcjach i projektach UNICEF znajdziecie Państwo na stronie Stowarzyszenia UNICEF Polska:

 

http://Szkoły w Klubie | UNICEF Polska – pomagamy dzieciom

 

Koordynator Iwona Kowalska

 

 

 

*

 

 

ROK SZKOLNY 2020/2021

 

 

- Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF -

 

Uwaga, uwaga!

 

Ruszamy z pierwszą akcją UNICEF w roku szkolnym 2020/2021

 

 

20 listopada - Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, to wyjątkowy dzień w roku, podczas którego oczy wszystkich skierowane są na dzieci i ich prawa. W ramach przedszkolnego Klubu Szkół UNICEF, 17.11.2020r., Hałabałkowe przedszkole przyłączyło się do akcji UNICEF. Tym samym zobowiązaliśmy się do realizacji wybranych aktywności związanych z akcją pomocową na rzecz dzieci w Jemenie.

 

 

 

Chcesz się bawić z nami i jednocześnie pomagać dzieciom?

Zapraszamy do wspólnych działań:)

 

 Po pierwsze: 20 listopada pamiętajcie o kolorze niebieskim!

Co roku UNICEF Polska zaprasza do wykorzystania koloru niebieskiego we wszystkich działaniach podejmowanych 20 listopada w Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, jako symbolu solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. Postarajcie się, aby 20 listopada w Waszych grupach zagościł kolor niebieski. Niebieski rysunek, plakat, itp. przyklejony na szybie okna to doskonały pomysł pokazania solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie. 

 

Po drugie: Zaplanujcie zajęcia o prawach dziecka, wykorzystując do tego materiały edukacyjne dostępne na stronie: 

https://unicef.pl/wspolpraca/wspolpraca-z-placowkami-edukacyjnymi/materialy-edukacyjne.

Znajdziesz wśród nich wiele ciekawych pomysłów, w tym gry, kolorowanki, zeszyty zadań etc.

 

I po trzecie: „Sprawdźcie, co wiecie o prawach dziecka” – dla wszystkich dzieci i ich rodziców oraz nauczycieli, którzy lubią sprawdzać swoją wiedzę, Unicef przygotował quiz on-line. Pytania poświęcone zagadnieniom praw dziecka nawiązujące do sytuacji dzieci w Jemenie to doskonały sposób na wspólną naukę w domu, połączoną z zabawą! 

 

Regulamin Akcji dostępny jest na stronie: 

https://unicef.pl/wspolpraca/wspolpraca-z-placowkami-edukacyjnymi/akcje-edukacyjne/miedzynarodowy-dzien-praw-dziecka-z-unicef-2020?_cldee=Y2F0MjBAd3AucGw%3d&recipientid=contact-15b9a396b0dee81180e2000d3a2784ac-c48970912c4c4f1dbc5597733f992b34&esid=77e6306c-af28-eb11-80fa-000d3a2784ac

 

Zapraszamy serdecznie do świętowania z nami

Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF:)

 

 

 

 

 

HAŁABAŁKI ZAKOŃCZYŁY AKCJĘ

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA Z UNICEF – POMOC DLA JEMENU

 

 

 

 

PRZEBIEG AKCJI

 

1. 13.11.2020. - Zapoznanie Dyrektora Przedszkola Miejskiego z akcją UNICEF „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF – Pomoc dla Jemenu” – zgoda dyrektora na realizację akcji w placówce.

 

 

 

 

2. 16.11.2020. - Zgłoszenie placówki przez koordynatora przedszkolnego Klubu Szkół UNICEF, do akcji  na stronie: https://unicef.pl/wspolpraca/wspolpraca-z-placowkami-edukacyjnymi/akcje-edukacyjne/miedzynarodowy-dzien-praw-dziecka-z-unicef-2020.

 

 

Wojna w Jemenie trwa. UNICEF Polska apeluje o pomoc dla dzieci - infoWire.pl

 

 

3. 17.11.2020. – Przekazanie informacji o realizacji akcji oraz dostępnych materiałach UNICEF, nauczycielkom poszczególnych grup wiekowych /16 oddziałów/.

 

4. Planowanie według własnego pomysłu nauczycieli poszczególnych grup dziecięcych, zajęć o prawach dziecka, z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych dostępnych na stronie: https://unicef.pl/wspolpraca/wspolpraca-z-placowkami-edukacyjnymi/materialy-edukacyjne - ciekawe pomysły, w tym gry, kolorowanki, zeszyty zadań etc.

 

 

 

5. 17- 20.11.2020. Realizacja w poszczególnych oddziałach zaproponowanych przez UNICEF aktywności związanych z akcją pomocową na rzecz dzieci w Jemenie.

  • „Wspólna podróż po Jemenie” – dzieci z najstarszych grup wiekowych 5 i 6 latki /chętne grupy/, zapoznały się z sytuacją rówieśników w Jemenie:

 – oglądanie w przedszkolu prezentacji przygotowanej przez UNICEF, przybliżającej trudną sytuację dzieci w tym kraju;

– „Burza mózgów” - rozmowy grupach, o tym, co powinno się zmienić, aby prawa dzieci w Jemenie były respektowane.

 

  • „Sprawdź, co wiesz o prawach dziecka” – wspólny udział grup dziecięcych w quizie on-line., sprawdzającym wiedzę dzieci o Prawach Dziecka /wszystkie chętne grupy/.

 

 

4. 20.11.2020. Pamiętaliśmy o kolorze niebieskim! - Udział wszystkich grup wiekowych /16 oddziałów/ w przedszkolnej Akcji „Do twarzy nam w niebieskim” – wykorzystanie koloru niebieskiego - symbolu solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, do wszelkich działań podejmowanych tego dnia przez poszczególne grupy wiekowe, dla uczczenia Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka:

 

- gazetka informacyjna w holu głównym przedszkola: Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka u Hałabały, pod hasłem „DO TWARZY NAM W NIEBIESKIM”;


 

- zajęcia i zabawy w grupach /wg pomysłów nauczycieli oraz propozycji UNICEF/;

 

 

- niebieski ubiór wszystkich dzieci, nauczycieli i pracowników przedszkola;


 

- niebieskie rysunki umieszczone na gazetkach i tablicach oraz na oknach przedszkola i domów dzieci,  symbolizujące solidarność ze wszystkimi dziećmi na świecie. 

 

 

5. Podziękowania i prezenty dla wszystkich uczestników akcji: Konwencja Praw Dziecka i zestaw kolorowanek, kart pracy i łamigłówek dotyczących praw dziecka.

 

 

6. 10.12.2020. Podsumowanie akcji na stronie internetowej przedszkola w zakładce Klub Szkół UNICEF oraz relacja zdjęciowa w galerii: Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF:

Przedszkole Miejskie Nr 1 im. Krasnala Hałabały (blizej.info)

 

 

7.  02.01.2021. Złożenie przez koordynatora przedszkolnego Klubu Szkół UNICEF raportu z przeprowadzonych działań, na stronie unicef.pl/.

 

 

 

 

DZIĘKUJEMY ZA WSPÓLNĄ ZABAWĘ I NAUKĘ:)

 

 

Koordynator Klubu Szkół UNICEF Iwona Kowalska

 

 

 

 

 

*

 

 

 

Na początku Nowego 2021 Roku, otrzymaliśmy podziękowanie za zorganizowanie w naszym przedszkolu obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF. 

Dyplom dedykujemy wszystkim, którzy wraz z nami uczcili ten jakże ważny dzień:)

 

 

 

 

RAZ JESZCZE SERDECZNIE DZIĘKUJEMY:) 

 

 

 

 

*

 

 


Ostatnia aktualizacja: 2021-03-28