Przedszkole Miejskie Nr 1 im. Krasnala Hałabały
Strona głowna  /  Gr. Kotki
Gr. Kotki

KOTKI

 

Dziećmi opiekują się:

mgr Iwona Gaweł - nauczyciel mianowany

Agata Staniszewska  - pomoc nauczyciela

Anna Pospieszyńska - stażystka

 

 

Wrzesień przywitał nas piękną pogodą, więc „Kotki” wybrały się na plac zabaw. Tam zapoznały się z zasadami bezpiecznego korzystania z urządzeń do ćwiczeń oraz ślizgawek, ścianek do wspinaczek, huśtawek. I zabawa się zaczęła!

 

 

 

 

„Kotki” brały udział w Ogólnopolskim Dniu Przedszkolaka. Śpiewaliśmy, maszerowaliśmy ulicami naszego miasta. A na koniec wypuściliśmy kolorowe balony.

 

 

 

 

W tym miesiącu gościliśmy w naszej grupie Pana Policjanta-tatusia Miłoszka. Pan policjant opowiadał dzieciom , jak należy zachować się w różnych sytuacjach oraz przypomniał dzieciom numery służb pomagających mieszkańcom miasta i wiosek.

 

 

 

 

„Kotki” z innymi grupami przedszkolaków przywitały Jesień. Z tej okazji malowaliśmy jesienne obrazki na folii. Mamy też uroczą fotografię z Panią Jesienią!

 

 

 

 

 

We wrześniu obchodziliśmy urodziny Briana. Śpiewaliśmy piosenki, składaliśmy mu życzenia i bardzo miło spędziliśmy ten dzień.

 

 

 

„Kotki” we wrześniu wzięły udział w Akcji Sprzątania Świata. Wysprzątaliśmy bardzo dokładnie plac w pobliżu przedszkola.

 

 

 

 

Więcej zdjęć można znaleźć w naszej galerii. Serdecznie zapraszamy!

 

Październik u „Kotków”

W październiku znowu odwiedził nas pan policjant-tata Miłoszka. Pan Policjant uczył wszystkie „Kotki” prawidłowo przechodzić przez przejście dla pieszych, właściwego zachowania na przystanku autobusowym. „Kotki” trenowały prawidłowe przechodzenie przez jezdnię pod okiem policjanta.

 

 

 

 

A na koniec poznaliśmy radiowóz jakim poruszają się policjanci. „Kotki” były bardzo pracowite, więc mogły chwilkę posiedzieć w radiowozie! Zabawa była wspaniała!

 

 

 

 

„Kotki” raz w miesiącu biorą udział w koncercie muzycznym. Jest to zawsze wspaniała uczta dla oczu i uszu dzieci. Czasami trzeba pomóc prowadzącym koncert. I tutaj nasz Bartosz bardzo aktywnie wspiera panią prowadzącą.

 

 

Każdą wolna chwilę „Kotki” lubią spędzać na placu zabaw. Na dworze jest coraz zimniej , ale podczas zabawy szybko się rozgrzewamy!

 

 

 

 

Uwielbiamy bawić się w naszej Sali. Najczęściej eksperymentujemy z różnymi budowlami.

 

 

 

W październiku obchodziliśmy urodziny Bartka. Były życzenia , piosenki i słodki poczęstunek!

 

 

 

Lubimy też zabawy z masą solną. Każdy z nas może poćwiczyć ręce, ale również stworzyć niepowtarzalne dzieło z ciasta!

 

 

 

Listopad u „Kotków”

Listopad przywitał nas piękną, słoneczną pogodą-więc bardzo chętnie korzystaliśmy z placu zabaw. Dbaliśmy nawet o formę fizyczną korzystając z siłowni!

 

 

 

Realizowaliśmy zadania z projektu „Piękna nasza Polska cała”. Podróżowaliśmy z Pyzą po naszym kraju. Poznaliśmy z Pyzą najciekawsze regiony Polski.

 

 

 

 Podróż zakończyliśmy w Gdańsku. Poznaliśmy Kaszuby i wykonaliśmy strój kaszubski.

 

 

 

Wykonaliśmy na uroczystości przedszkolnej pieśń patriotyczną podczas obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

 

Pamiętamy też o naszych symbolach narodowych

 

„Kotki” nigdy się nie nudzą w swojej Sali, bo wykonują ciekawe budowle. Sami zobaczcie..

 

 

 

20 listopada 2018r staliśmy się pełnoprawnymi przedszkolakami, bo Pani dyrektor pasowała nas na przedszkolaków!

 

 

 

„Kotki” brały udział w Kolorowym Tygodniu Bajkowym: poznawaliśmy polskie bajki i ich bohaterów. Wybraliśmy się również na baśń muzyczną.

 

 

 

Świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Postaci z Bajek z całą hałabałkową rodziną

 

 

 

„Kotki” zorganizowały również w swojej grupie Bajkowy Pokaz Mody.

 

 

 

 


Ostatnia aktualizacja: 2018-12-09